O Grojcu słów kilka
  • O Grojcu można by rzec: "wieś spokojna, szczęśliwa i urokliwa". Otoczona zewsząd stawami. W środku wioski malowniczy zabytkowy, drewniany kościółek w otoczeniu parkowej zieleni, a...więcej
Galerie
Ciekawostki

Trasy rowerowe w Grojcu

Przez Grojec przebiegają liczne szlaki rowerowe, którymi można dojechać do okolicznych gmin otaczających sołectwo. Grojec to malownicza wioska położona nad Sołą. Znajdują się w niej ciekawe zabytki, które można podziwiać jadąc rowerem., Można zobaczyć stary i nowy kościółek na którego wieżę niedawno wyciągnięto trzy przepiękne dzwony. Drewniany kościół św. Wawrzyńca to zabytek. Dzięki szczegółom wystroju ma charakter barokowy i rokokowy. Obiekt jest dostępny do zwiedzania tylko po konsultacji z księdzem proboszczem.

Za Starym kościołem znajduje się pałacyk Radziwiłłów (pałac obecnie jest własnością Starostwa Powiatowego), który mijamy zmierzając w kierunku skansenu pszczelarskiego o wdzięcznej nazwie „Pasieka Malwa”.

Góra Grojecka jest zachodnim wzniesieniem pasma lessowych wzgórz, ciągnących się wzdłuż prawego brzegu Wisły i okalających jej dolinę zalewową. Nie jest ona wysoka ma zaledwie 271,6 m., Górę Grojecką oplatają młynówki (Dolna i Górna). W okolicach Góry Grojeckiej znajdują się pozostałości „Młyna Wodnego”.

Ścieżki rowerowe prowadzą zazwyczaj obrzeżami lasów. Podziwiać można malownicze krajobrazy, różnego rodzaju ptactwo znajdujące się nad stawami np. kaczka Łyska.Na trasach tych w okresie letnim spotykamy bardzo wielu miłośników wycieczek rowerowych. Trasy zostały oznakowane a Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu wydało specjalny „Przewodnik rowerowy „ Zapraszamy na " Grojeckie trasy "
Copyright © 2013 Projekt i program Interhead.pl
Użytkowniku, zgodnie z nowymi przepisami dotyczacymi posiadania, przechowywania oraz przetwarzania danych osobowych, informujemy, iż wprowadzilismy nowa politykę prywatnosci oraz cookies. W celu pozostania na stronie prosimy o wyrażenie zgody na przechowywanie w swoim urzadzeniu plików cookies.