O Grojcu słów kilka
  • O Grojcu można by rzec: "wieś spokojna, szczęśliwa i urokliwa". Otoczona zewsząd stawami. W środku wioski malowniczy zabytkowy, drewniany kościółek w otoczeniu parkowej zieleni, a...więcej
Galerie
Ciekawostki

Polska Wschodnia - Lublin, Majdanek, Kozłówka

Kolejna wyprawa i kolejna kraina Polski zaliczona. Tym razem wybraliśmy się na wschód Polski, do Lublina, Kozłówki i Majdanka. Jest nas sporo aż 58 osób, wygodny autokar, pyszne ciasto po drodze i już jesteśmy w Lublinie. Zwiedzanie miasta zaczynamy od wejścia na dziedziniec Lubelskiego Zamku. W Muzeum Lubelskim oglądamy kolekcje sztuki zdobniczej, numizmaty, militaria , eksponaty z zakresu archeologi i etnografii. Największą atrakcją przyciągającą zwiedzających są freski bizantyjskie  w Kaplicy Świętej Trójcy i zbiory malarstwa polskiego , ze słynnym obrazem Matejki ,, Unia Lubelska" . Idąc tajemniczą ulicą Jezuicką  Starego Miasta patrzymy nie tylko na wyczyny akrobatów na linach , jest Trybunał Koronny, Brama Krakowska - symbol Lublina . Wchodzimy do Archikatedry Lubelskiej i kłaniamy się przed cudownym obrazem Matki Bożej Płaczącej. Pod kamienicami Starego Miasta przechodzimy podziemną trasą i widzimy korytarze sale, piwnice w których przechowywane było wino i mięsiwo, oglądamy makiety przedstawiające dawny Lublin. Trochę zmęczeni upałem udajemy się do ,, Dworku Bogucin" na obiadokolację i nocleg. Wysiadamy z autokaru i cudowny widok woda, dużo zieleni przyjemna atmosfera , milutki pensjonacik. Kolejnym etapem naszej wycieczki jest Kozłówka z przepięknym pałacem siedzibą rodu Bieleńskich i Zamoyskich. Idąc po czerwonym dywanie podziwiamy piękno barokowej rezydencji, autentyzm pałacowych wnętrz  i wpisanych w nie losów Zamoyskich. Byliśmy pod wrażeniem pałacowych ogrodów. Jest i obóz zagłady Majdanek miejsce masowego ludobójstwa podczas II wojny światowej. Wracamy z wycieczki i jesteśmy przekonani , że Polska jest piękna , posiada piękne miejsca i zabytki godne obejrzenia . Czas planować następną wyprawę do miejsca którego jeszcze nie odkryliśmy, a na pewno warto byłoby je zobaczyć.    
Copyright © 2013 Projekt i program Interhead.pl
Użytkowniku, zgodnie z nowymi przepisami dotyczacymi posiadania, przechowywania oraz przetwarzania danych osobowych, informujemy, iż wprowadzilismy nowa politykę prywatnosci oraz cookies. W celu pozostania na stronie prosimy o wyrażenie zgody na przechowywanie w swoim urzadzeniu plików cookies.