O Grojcu słów kilka
  • O Grojcu można by rzec: "wieś spokojna, szczęśliwa i urokliwa". Otoczona zewsząd stawami. W środku wioski malowniczy zabytkowy, drewniany kościółek w otoczeniu parkowej zieleni, a...więcej
Galerie
Ciekawostki

Zapraszamy do wzięcia udziału w wycieczkach organizowanych prze biuro podróży Pomian Travel z Zakopanego oraz Stowarzyszenie Emerytów z Grojca 

 Termin: 21 - 23.08.2014
Program:

Dzień 1
Godz. 6:00 wyjazd z Grojca. Przejazd do Zamoscia - „Miasto Arkad”, założone przez Jana Zamoyskiego, zachowało układ miejski, który uznano za pomnik historii i wpisano na liste UNESCO. Spotkanie z przewodnikiem. W programie: Rynek Wielki, na którym wznosi sie piekny, renesansowy Ratusz, kamienice z podcieniami, Muzeum Zamojskie, Katedra z kryptami Zamoyskich - jedna z najpiekniejszych swiatyn w Polsce, zabytek o najwyszej wartosci historycznej i artystycznej. Podziwianie panoramy miasta z dzwonnicy przy katedrze. Nastepnie zobaczymy Akademie Zamojskiejska - wysza uczelnia, trzecia w XVI - wiecznej Polsce po Krakowie i Wilnie, Pałac - dawna rezydencje rodziny Zamoyskich oraz Rotunde - Muzeum Martyrologii Zamojszczyzny. Czas wolny. Przejazd do Przemysla. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2
Sniadanie. Nastepnie przejazd do Kalwarii Pacławskiej, gdzie znajduje sie Sanktuarium Meki Panskiej i Matki Boskiej - znane miejsce pielgrzymkowe, które ujmuje nie tylko bogactwem obrzedów, tradycji ludowej, uroda Przemyskiego Pogórza, ale take pobonoscia wschodniego ludu na krancach Rzeczypospolitej. Powrót do Przemysla i zwiedzanie: Zamek Królewski - wzniesiony przez króla Kazimierza Wielkiego, jeden z najcenniejszych zabytków, fortyfikacje miejskie - pozostałosci redniowiecznych umocnien miasta, Bazylika Archikatedralna Rzymskokatolicka, na która znaczne fundusze przekazał Władysław Jagiełło, Archikatedra Greckokatolicka, Kosciół i Klasztor Karmelitów z XVII w. z imponujacym wnetrzem, a take Kosciół Franciszkanów - jeden z najpiekniejszym i najwaniejszych zabytków architektury sakralnej w Przemyslu. Czas wolny na Rynku. Obiadokolacja, nocleg.
* Moliwosc organizacji uroczystej kolacji z muzyka (zamiast obiadokolacji).

Dzien 3

Sniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Krasiczyna. Wizyta w Zespole Zamkowo - Parkowym Krasickich i Potockich. Zamek jest jednym z najpiekniejszych skarbów architektury renesansowo - manierystycznej w Polsce i naley do najpiekniejszych zamków w Europie.

Nastepnie przejazd do Iwonicza – Zdroju, spacer po deptaku z pieknie zachowana oryginalna drewniana architektura z XIX w., unikat w skali Polski! Degustacja tamtejszej wody mineralnej. Obiad w lokalnej restauracji (zupa, drugie danie miesne, napój). Wyjazd ok. godz. 15:00. Powrót do Grojca o godz. 20:30.

Cena: 390 zł / os. przy min. 45 os.
Cena zawiera:
¨ Zakwaterowanie: 2 noclegi (hotel ** w Przemyslu, pokoje 2 i 3 os. z łazienkami);
¨ Wyywienie: 2 x sniadanie, 2 x obiadokolacja, 1 x obiad w dniu wyjazdu;
¨ Opieke pilota;
¨ Usługi lokalnych przewodników;
¨ Ubezpieczenie NNW.

- Transport

Dodatkowo płatne:
Bilety wstepu do zwiedzanych obiektów: ok. 55 zł / os.


Opcjonalnie:
¨ Dopłata do wieczorku integracyjnego: 40 zł / 1 os. (zamiast obiadokolacji)

Kontakt : 666 358 909

 

Copyright © 2013 Projekt i program Interhead.pl
Użytkowniku, zgodnie z nowymi przepisami dotyczacymi posiadania, przechowywania oraz przetwarzania danych osobowych, informujemy, iż wprowadzilismy nowa politykę prywatnosci oraz cookies. W celu pozostania na stronie prosimy o wyrażenie zgody na przechowywanie w swoim urzadzeniu plików cookies.