O Grojcu słów kilka
  • O Grojcu można by rzec: "wieś spokojna, szczęśliwa i urokliwa". Otoczona zewsząd stawami. W środku wioski malowniczy zabytkowy, drewniany kościółek w otoczeniu parkowej zieleni, a...więcej
Galerie
Ciekawostki

Jasełka i Dzień Babci i Dziadka w szkole !

W sobotę 12 stycznia barwny korowód kolędników skierował się do sali gimnastycznej    Szkoły   Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grojcu.  To już tradycja: uczniowie przygotowują bożo- narodzeniowe przedstawienie, a na widowni zasiadają szczególni Goście. Jasełka są prezentem dla   ukochanych Babć i Dziadków, którzy nigdy  nie zawodzą. I tym razem bardzo licznie przybyli do nas             z Grojca  i pobliskich miejscowości.

      Mieliśmy również przyjemność powitać w naszej szkole panią Wójt Gminy Oświęcim-  Małgorzatę Grzywę, Radnego Powiatu, Sołtysa Wsi Grojec- pana Krzysztofa Wolaka, Radnego Gminy, Przewodniczącego Komisji Oświatowej- pana Mirosława Smolarka, przedstawicieli Rady Sołeckiej- panią Zofię Gryzełko oraz panów Adama Gonszcza,  Albina Koima i  Stefana Chowańca.

   Intensywne przygotowania do szkolnych obchodów Dnia Babci i Dziadka trwały wiele tygodni. Dzieci pisały ozdobne zaproszenia i pracowicie wykonywały podarunki- kolorowe drzewka szczęścia.

Gromadzono rekwizyty, kompletowano stroje, malowano dekoracje- każdy pomagał, jak mógł. Przedstawienie po raz pierwszy odbywało się na nowo zakupionej szkolnej scenie, a to zobowiązywało do dbałości o każdy szczegół.

   Czwartoklasiści spędzili wiele godzin na  próbach pod czujnym okiem pani Katarzyny Mendyk, Beaty Smolarek i Agaty Mamicy, aby w tym wyjątkowym dniu choć na chwilę zabrać widzów do małego domku Marii w Nazarecie,  do pasterskiego ogniska na hali, do pałacu okrutnego Heroda i w końcu do celu wskazanego przez gwiazdę: przed żłóbek Pana w betlejemskiej stajence. Mali aktorzy znakomicie zagrali soje role.

    Po przedstawieniu uczniowie kolejnych klas zaśpiewali wybrane przez siebie kolędy i zagrał zespół gitarzystów. Nadszedł też najlepszy moment, by wręczyć prezenty i wreszcie uściskać Babcię i Dziadka.

     Na zakończenie wystąpił szkolny zespół tańców narodowych. Młodzi tancerze w pięknych krakow- skich strojach efektownie zatańczyli poloneza i zaśpiewali wiązankę piosenek związanych z naszym regionem, co widzowie nagrodzili głośnymi brawami. Nad przygotowaniami zespołów oraz całą oprawą muzyczną czuwał pan Jarosław Cieciak.

     Niezawodne grojeckie Mamy, jak zwykle, spisały się na medal! Upiekły mnóstwo przepysznych ciast     i z uśmiechem podały gościom poczęstunek, stwarzając prawdziwie domową, świąteczną atmosferę.

      Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie serdecznie dziękują  za  zaangażowanie i  pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Dziękujemy wszystkim Gościom za życzliwe przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję na jeszcze niejedno równie miłe spotkanie. Więcej o tej i innych imprezach w szkole można się dowiedzieć klikając w ten link : http://www.szkolagrojec.pl/aktualnosci.php

                                                                                                                                              

                                                   Beata Smolarek, Agata Mamica

Fot.Romanek
Copyright © 2013 Projekt i program Interhead.pl
Użytkowniku, zgodnie z nowymi przepisami dotyczacymi posiadania, przechowywania oraz przetwarzania danych osobowych, informujemy, iż wprowadzilismy nowa politykę prywatnosci oraz cookies. W celu pozostania na stronie prosimy o wyrażenie zgody na przechowywanie w swoim urzadzeniu plików cookies.