O Grojcu słów kilka
  • O Grojcu można by rzec: "wieś spokojna, szczęśliwa i urokliwa". Otoczona zewsząd stawami. W środku wioski malowniczy zabytkowy, drewniany kościółek w otoczeniu parkowej zieleni, a...więcej
Galerie
Ciekawostki

Gdańsk, Sopot, Gdynia

Rankiem w dniu 15.lipca wyruszamy na kolejną wyprawę. Tym razem to Trójmiasto .Sprawny autobus dobry kierowca i podróż minęła nam bardzo szybko.Pierwszym z miast które mamy zwiedzić i poznać troszkę jego historii jest Gdańsk, miasto o ponad tysiącletniej historii. Miasto uznane jest za symboliczne miejsce wybuchu drugiej wojny światowej oraz początku upadku komunizmu w Europie Środkowej. Zobaczyliśmy Ulicę Długą i Długi Targ . Od zawsze Długa i Długi Targ były częścią miasta zamieszkiwaną przez najzamożniejszych. Z powodu uroczystych parad przeprowadzanych Długą nazwano ją Drogą Królewską. Na długim Targu wykonywano egzekucje czarownic i heretyków.Dwór Artusa dawniej miejsce spotkań kupców i ośrodek życia towarzyskiego, później giełda a obecnie Muzeum Historyczne Miasta Gdańska. Ratusz i Fontanna Neptuna gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Zobaczyliśmy Bramę Wyżynną i Kościół Mariacki największą świątynie na świecie zbudowaną z cegły. Trochę zmęczeni bo długa droga za nami i zwiedzanie czas udać się do uroczego Hotelu Biancas na obiadokolację i nocleg. W drugim dniu naszej wyprawy udajemy się do Archikatedry Oliwskie i słuchamy koncertu organowego na słynnych organach.Po koncercie ruszamy do Sopotu . Słynną Ulicą Bohaterów Monte Casino "Monciak" udajemy się na Sopockie Molo. Pogoda tym razem nam nie sprzyja ale spacerujemy wytrwale po drewnianym molo. Pod Grand Hotelem robimy sobie grupowe zdjęcie na pamiątkę.I jeszcze było Westerplatte i  chwila zadumy. Gdynia a tam zwiedzanie muzeum na ORP" Błyskawica" najsłynniejszym polskim niszczycielu z czasów II Wojny Światowej i wizyta  w muzeum "Dar Pomorza" jednym z najpiękniejszych żaglowców na świecie.Byliśmy w Akwarium Gdańskim i na plaży, gdzie co odważniejsi zaliczyli morską kąpiel.Była też wizyta w Europejskim Centrum Solidarności, z zewnątrz przypomina powstający na pochylni statek . Rdzawy okręt mieści Europejskie Centrum Solidarności . To nowoczesne muzeum ma do zaoferowania więcej niż się wydaje. Centrum działa na emocje, ciekawe spostrzeżenia nam się nasunęły po tej wizycie, to nasza historia . Czas szybko mija i czas powrotu do domów. Kolejna wycieczka zakończona i należała do udanych dużo zobaczyliśmy i odpoczęliśmy od codziennych spraw.
Copyright © 2013 Projekt i program Interhead.pl
Użytkowniku, zgodnie z nowymi przepisami dotyczacymi posiadania, przechowywania oraz przetwarzania danych osobowych, informujemy, iż wprowadzilismy nowa politykę prywatnosci oraz cookies. W celu pozostania na stronie prosimy o wyrażenie zgody na przechowywanie w swoim urzadzeniu plików cookies.